Сб, 18.05.2024, 12:54Головна | Реєстрація | Увійти

Категорії каталогу

Scientist & People
Вірші
Мої есе для TOEFL'a
Есе,які я писав коли готувався до здачі TOEFL
Смішні штучки
Academic Writing
Here I will place my summaries, critical summaries and other stuff I were suppose to write during the course "Academic Writing"
Цитати
Ukraine
YouTube
Здоров'я
Статті & Публікації
Education
Дозвілля

Форма входження

ВІТАЮ ВАС Гість!

Пошук

Опитування

Оцініть мій скромний сайт
Всього відповідей: 40

Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET free counters


Всього онлайн : 2
Гостів: 2
Користувачів: 0
Каталог файлів
Головна » Файли » Здоров'я

Діти стрімко спиваються
[ ] 06.05.2012, 13:19

Вікторія Листопадська  Львівська Пошта№46–47 (1225–1226), п’ятниця, 4 травня 2012 

У Львові 12 – 15-річні дівчата п’ють спиртні напої на рівні з хлопцями. Молодь усе частіше отруюється змішаними енергетичними напоями, пивом і  навіть спиртом

Пияцтво традиційно було і є однією з найбільших проблем у сім’ях. Зокрема Україна, за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, увійшла у десятку держав, де зловживають алкоголем! Відповідно, за рік кожен українець вживає 15,6 л спиртних напоїв.

На жаль, у нашій країні набуває щораз більшої гостроти проблема дитячого алкоголізму, адже нерідко вже з десяти років діти пробують спиртні напої! 

Сумна статистика

За результатами соціологічного дослідження міжнародного проекту "Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді”, починаючи уже з восьмого класу, кількість молоді, яка ніколи не вживала алкоголь, зменшилася від 40 до 12%. Також дані свідчать, що спиртні напої вживають як хлопці, так і дівчата (48% та 45% відповідно). 

«Дитячий алкоголізм – це соціальна проблема. Зараз кожне третє отруєння – алкогольне. Раніше у 70% випадках отруєння алкоголем фіксували у хлопців і 30% – у дівчат. Зараз це 50% на 50%. Таких дітей привозять групами по троє-четверо. Вік дітей – 12-15 років, – розповідає «Пошті» завідувач реанімаційного відділення Львівської міської дитячої клінічної лікарні Ігор Лукасевич. – Отруюються змішаними енергетичними напоями, пивом та навіть спиртом. Часто діти, які в 12-13 років потрапляють до нас із отруєннями, не знають таблиці множення, але добре орієнтуються у концентрації алкоголю у пиві».

Хоч хлопці і починають вживати алкоголь раніше та п’ють частіше, ніж дівчата, та з віком така тенденція нівелюється, і, вже починаючи з восьмого класу, частота споживання алкогольних напоїв стає приблизно однаковою. 

Щоденне вживання алкогольних напоїв навіть у дорослому віці може призвести до суттєвого погіршення стану здоров’я й інших соціальних, психологічних і фінансових негативних наслідків. Якщо ж розглядати це питання стосовно дітей і підлітків, то ризик настання таких негативних наслідків суттєво підвищується. 

Не можна забувати той факт, що часте вживання спиртних напоїв не минає безслідно і може призвести до трагічних наслідків чи позначитися на майбутньому поколінні. Дуже часто діти тих батьків, які надмірно вживають алкоголь, народжуються із різноманітними фізичними чи розумовими вадами! 

Неофіційний діагноз для українок 

Ще наприкінці 60-х років ХХ ст. лікарі звернули увагу на специфічні порушення та вроджені вади у дітей, народжених жінками, що страждали на алкоголізм. Цей тип порушень дістав назву „алкогольний синдром плоду” (АСП) або „фетальний алкогольний синдром” (ФАС).

«Цей синдром діагностується у всіх цивілізованих країнах на рівні з синдромом Дауна. Також, за даними Інституту медицини, щороку в США народжується від 2 до 12 тисяч дітей із алкогольним синдромом плоду – поєднанням фізичних та розумових вад розвитку. В Україні, на жаль, на офіційному рівні цю хворобу не діагностують, адже наше Міністерство здоров’я вважає, що вагітні жінки не вживають алкоголь, відповідно і такої проблеми не існує», – розповідає «Пошті» Марія Гнатковська, представниця громадської організації «Ukraine Works», яка займається проблемою ФАС.

За її словами, найчастіше ФАС діагностують у дітей, матері яких зловживають алкоголем. Проте певні риси хвороби можуть проявлятися і у дітей, матері яких не так часто вживали алкоголь під час вагітності чи просто іноді вживали легкі алкогольні напої.

«Вагітна жінка навіть при всьому своєму бажанні не може випивати наодинці – компанію їй завжди складає майбутня дитина, – каже «Пошті» в. о. директора Центру репродуктивного здоров’я населення, акушер-гінеколог, кандидат медичних наук Марія Малачинська. – Достеменно відомо, що незалежно від терміну вагітності алкоголь швидко долає плацентарний бар’єр. При цьому показник його концентрації у крові плоду і матері однаковий». 

За її словами, у вагітних жінок, які регулярно вживають спиртне, алкоголь  накопичується не стільки в крові, скільки в навколоплідних водах. «Тобто, організм плоду перебуває у „резервуарі” з алкоголем, який і визначає тривалий негативний вплив на нього. Він також зумовлює дефіцит вітамінів та порушує обмін речовин», – наголошує Марія Малачинська.

Потреба уваги та розуміння 

ImageОлена Стропиш разом із чоловіком Русланом усиновили двоє дітей – хлопчика та дівчинку. Та згодом вони зіштовхнулися з різноманітними психологічними проблемами своїх дітей. 

«Відтоді ми консультувалися із багатьма лікарями, але вони не могли дати відповіді на наші запитання щодо дітей. Я не знала, вживали фізіологічні матері моїх дітей алкоголь під час вагітності чи ні. Також не знала, що алкоголь може змінити структуру та функціонування мозку плоду, і не розуміла зв’язку між порушеннями у мозку з поведінкою», – зазначає  «Пошті» пані Олена. 

Проте жінка не відмовилася від дітей, а наполегливо та уперто шукала відповіді на свої запитання, як саме може допомогти діткам. Одного разу до рук жінки потрапила книжка, яка розповідала історію американки Джоді Калп, яка зіштовхнулася з проблемою фетального алкогольного синдрому у своєї прийомної доньки Ліз.

«Після того, як я прочитала книжку, нарешті усвідомила всю проблему, яку мала наша сім’я. Книга допомогла мені полюбити своїх дітей. Вона змусила мене зрозуміти потребу радикально змінити спосіб їх виховання. Мені було потрібно більше їх слухати і спробувати увійти в їхнє становище. Я зараз  розумію, що іноді гнів дитини є цілком виправданим. Коли ми використовували традиційні підходи до виховання дітей, а саме вимагали від них дисципліни, то ці підходи не тільки не спрацьовували в нашій ситуації, а й робили складні ситуації ще складнішими. Це не означає, що я більше не вимагаю дисципліни від своїх дітей, я просто роблю це так, щоб вони могли це зрозуміти. Такі діти можуть повноцінно жити у нашому суспільстві, але вони вимагають особливої уваги й передусім розуміння від навколишніх», –  говорить жінка. 

ImageВчасно запобігти проблемі

Алкогольний синдром плоду – найбільш поширена з відомих причин, що викликають розумову затримку, і єдина проблема, якої можна уникнути.

«Цей синдром не лікується, він у дитини залишається на все життя. Найголовнішими ознаками є розумова відсталість, порушений розвиток мовлення, нерозуміння причини і наслідку, порушення росту. Але бувають діти з досить високим рівнем інтелекту, просто із неврологічними проблемами. Щоб здолати цю проблему, потрібно регулярно відвідувати психолога, дотримуватися дієти, допомагати дітям із навчанням», – говорить Марія Гнатковська. 

Варто пам’ятати: навіть 100 г пива щодня, спожитих вагітною, вже становлять небезпеку для дитини! Тому рекомендації лікарів є категоричними – алкоголь під час вагітності необхідно цілковито виключити. А ще краще припинити вживання спиртних напоїв ще до початку вагітності, адже зазвичай про неї жінка довідується у 6-8 тижнів. А саме у цей час формуються усі системи та органи дитини, і саме тоді вона є найбільш вразливою до дії негативних чинників.

Ще донедавна уся відповідальність за народження дитини із фетальним алкогольним синдромом лягала на матір, проте, за словами Марії Гнатковської, уже зараз доведено, що надмірне вживання алкоголю чоловіком може мати негативний вплив на перебіг вагітності та здоров’я дитини. Тож варто розуміти, що, зловживаючи алкоголем, ми руйнуємо не лише своє здоров’я, а й здоров’я своїх майбутніх дітей! 

Категорія: Здоров'я | Додав(ла): volfy
Переглядів: 811 | Завантажень: 0
Copyright Vovchyk ©2007 - 2024 |